News

Windows 10 Problemer

Det kan ta litt tid før et nytt vindu kommer opp, men det er ingen grunn til wldcore.dll bekymring. Når et nytt vindu kommer opp, kan du velge hva du vil slette.

  • Hele banen, inkludert filnavnet, kan ikke bestå av mer enn 260 tegn.
  • Trykk på Start-meny ikonet, og søk etter «Oppdateringer» – da kommer ett alternativ opp som heter «Se etter oppdateringer».
  • Det først du må se etter, er om oppgraderingsfilene allerede er lastet ned på din datamaskin.
  • I mange tilfeller må du restarte Windows, før du oppdaterer.
  • Utfordringer med å synkronisere filer og mapper i OneDrive har vært en kjent utfordring, og Microsoft har den siste tiden lansert flere oppdateringer for å bedre dette.

Trykk Windows update og deretter Se etter oppdateringer. Ofte vil man bli bedt om å starte maskinen på nytt etterhvert. Vi er spesialisert på drift, support og Microsoft skytjenester, og er for de fleste av våre kunder it-avdelingen de ikke har selv. Vi kan dokumentere høy kompetanse, og et stort antall aktive og tilfredse kunder. Vi er Microsoft Gold Partner, og fokuserer på å levere alle tjenester som en ren tjeneste til fast pris per måned med ubegrenset support og full fleksibilitet. Du finner en omfattende guide om problemløsning for Windows 10 i vår artikkel. Mange av problemstillingene gjelder alle Windows-versjoner.

Finn Enheten Som Mangler Driverden Har En Gul Varseltrekant Ved Symbolet

Oppdatering for Windows Update Windows Update er viktige oppdateringer for din PC. Disse skal i utgangspunktet komme første tirsdag i hver måned, men de.

Dette er på grunn av at harddisken er mekanisk og blir treg og slitt over tid. Bruker din datamaskin lang tid på å starte og åpne programmer er det veldig sannsynlig at din harddisk er slitt. Windows 10 kommer med en innebygget antivirus-beskyttelse. Den finner du ved å trykke på Start-menyen og skriver “Windows Sikkerhet». Trykker du på «Administrer innstillinger», er det viktig å sjekke at alle de knappene er satt til høyre / på.

Onedrive Troubleshooter

Men i tilfeller du blir bedt om å starte datamaskinen på nytt, er det viktig at du klikker Start på nytt for at sikkerhetskopieringen av filene dine vil fungere. Det kan være vanskelig å avgjøre hvilke porter som kan blokkeres og hvilke porter som trenger å være åpne for at enkelte funksjoner skal faktisk fungere på PC-en din. Enkelte porter kan være lurt å blokkere, fordi disse porter kan brukes for dataangrep – det nylige WannaCry-angrepet utnyttet faktisk en slik port, nærmere best en såkalt SMB-port . Hadde denne porten vært blokkert ville ikke angrepet kunne skje. Det finnes nettsider som gir deg informasjon om porter i Windows og en av disse er grc.com. Heldigvis finnes det også en offisielt tilgjengelig mulighet rett fra Microsoft, nemlig via Windows Insider-programmet som hvem som helst kan melde seg opp til. Bare husk at dette også er snakk om en tidlig versjon som kan inneholde både store og små feil.

Du kan starte Internet Explorer fra startmenyen, oppgavelinjen, eller direkte fra Edge. Hvis oppdateringer er tilgjengelige, klikker du på Oppdater nå-knappen for å installere dem. Velg Systemvalg fra Apple-menyen, og klikk deretter på Programvareoppdatering for å se etter oppdateringer. Det er lettere å finne riktig bok i et bibliotek med 500 bøker, enn et bibliotek med 5000 bøker. Samme prinsipp gjelder ofte din datamaskin også. Jo mer du laster ned, jo flere “bøker” har du i hyllen.

Leave a comment